Jako generalny dystrybutor sprzedajemy gotowe projekty domów jednorodzinnych wykonane przez autorskie studio Krajobrazy. Już od prawie dwudziestu lat powstają na terenie całej Polski nowoczesne budynki zaprojektowane przez naszych architektów i cieszy nas niezmiernie, że tak wiele rodzin wybiera nasze projekty spośród oferty wielu renomowanych pracowni architektonicznych specjalizujących się w domach jednorodzinnych. Staramy się, aby paleta dostępnych projektów obejmowała nie tylko wszystkie możliwe typy budynków, nie tylko wolnostojące, ale też przedstawiamy propozycje w różnych stylach, o zróżnicowanych schematach funkcjonalnych i wielkościach. Najczęściej nasze projekty oscylują w rozsądnym przedziale od kilkudziesięciu do stukilkudziesięciu metrów powierzchni użytkowej, bo takich też domów najczęściej poszukują nasi klienci. Niezależnie od wielkości dbamy o to, aby zawsze były funkcjonalne oraz tanie, co udaje się uzyskać dzięki wieloletniemu doświadczeniu i staranności w doborze właściwych rozwiązań projektowych oraz materiałów. Naszą ofertę poszerzamy ciągle o nowe projekty domów nowoczesnych parterowych i z poddaszem. Wybierać można też w niezliczonych propozycjach tanich domów bez garażu oraz gotowych projektach domów jednorodzinnych z garażem jednostanowiskowym, albo dwustanowiskowym. Ewidentną naszą specjalnością stały się katalogowe projekty ekonomicznych małych domów, funkcjonalnych budynków o nieiwelkiej powierzchni użytkowej, tanie w budowie i eksploatacji. Zapraszamy więc do wyszukania u nas swojego projektu wymarzonego domu jednorodzinnego. Dodatkowo praktycznie co miesiąc mamy projekty domów w promocji, a więc jest możliwość zakupu upatrzonego wcześniej projektu w bardzo korzystnej cenie.

Projekty domów także dla małych i dużych deweloperów.

Nie tylko inwestorzy indywidualni są u nas mile widziani. Także deweloperom możemy zaproponować gotowe projekty nowoczesnych domów bliźniaczych oraz atrakcyjnych szeregówek, które zostały już sprawdzone i zrealizowane w wielu lokalizacjach na terenie całego kraju. Szczególne zanteresowanie budzą ostatnio gotowe projekty domów dwurodzinnych: nie tylko dwulokalowe domy wolnostojące, ale także i projekty dwumieszkaniowych bliźniaków. Z tej grupy mamy kilku naprawdę mocnych zawodników, chociażby Aviatora 4 2L i domek RIVA. W przypadku jednoczesnych zamówień projektów kilku segmentów na raz możliwe są też rabaty od ceny cennikowej. Zapraszamy więc do kontaktu.

Domy nie tylko nowoczesne, ale też nawiązujące do tradycji.

Na to, czy dom zakwalifikujemy jako nowoczesny, wpływa między innymi też wrażenie, jakie robi jego wygląd zewnętrzny. Projekty domów tradycyjnych mają zwykle klasyczne proporcje bryły, zwłaszcza dachu do wysokości widocznych ścian zewnętrznych. W przypadku nowoczesnego domu jego sylwetka może byc zaprojektowana w bardziej dowolny sposób i dotyczy to także formatów i umiejscowienia okien. Często wybierane są gotowe projekty domów z nowoczesnymi, dużymi oknami narożnymi w salonie, kuchni lub pokojach. Narożnikowe przeszklenie można co prawda znaleźć  także w tych bardziej klasycznych propozycjach projektowych, ale okna będą w zdecydowanie mniejszym formacie i często jeszcze podzielone szprosami. Ponadto detale wykończenia i elementy takie jak opaski okienne i gzymsy także będą świadczyć o przynależności do rodziny tradycyjnych projektów. Gotowy projekt domu nowoczesnego ma te same szczegóły rozwiązane już zupełnie inaczej. Pojawiają się często dachy bez okapów i z wyciągniętymi powyżej połaci ścianami szczytowymi, a czasem dachy płaskie oraz tarasy. Na fasadach zamiast drobnych elementów ozdobnych, widoczne są płaszczyzny ze szlachetną okładziną, co w połączeniu z jasnym tynkiem oraz dużymi przeszkleniami nadaje pożądanego współczesnego charakteru.

Uniwersalny projekt domu, eklektycznie łączący różne style oraz trendy.

Często inwestorzy skłaniają się się jednak ku lekkiemu pomieszaniu stylów, co umiejętnie zrobione ustrzeże nas przed chłodem fasad oraz wnętrz ultranowoczesnych domów. Bezkompromisowość w najbardziej stylowo nowoczesnych projektach gotowych nie każdemu przypadnie do gustu. Dla wielbicieli najbardziej radykalnej stylistyki przygotowaliśmy też kilka atrakcyjnych propozycji domów o prostej formie z wykończeniem ścian przypominającym surowy beton o o maksymalnie uproszczonej formie. Odpowiednio, żeby nie rzec sprytnie przygotowany gotowy projekt takiego ultranowoczesnego domu nie będzie wymagał wcale większych nakładów w trakcie realizacji. Wszak prosta forma, dachy pozbawione okapów i purystyczne wykończenie to nic innego jak też krok w stronę uproszczenia budynku mogącego oznaczać niższe koszty budowy.

Projekty nowoczesnych domów parterowych oraz z poddaszem.

Te pierwsze projekty gotowe są najczęściej wybierane przez naszych klientów planujących budowę niewielkiego, taniego domku i dzięki nieskomplikowanej ich konstrukcji oraz innym zaletom, jak na przykład brak masywnego stropu, będzie to jak najbardziej właściwy wybór. Nowoczesny dom parterowy zbudujemy najszybciej i najtaniej, o ile ma prostą bryłę bez udziwnień i jest rozsądnej wielkości. Duże parterówki wymagają niestety znacznych rozpiętości w więźbie, a i powierzchnia dachu może okazać się tak monstrualna, że te dwa elementy mocno wywindują nam koszt budowy. Oprócz ekonomii, w gotowych projektach małych parterówek docenia się także rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń mieszkalnych na jednym poziomie, szczególnie docenimy to w późniejszym okresie życia. Oczywistą zaletą zamieszkania w domu parterowym jest także fakt, że wszystkie pomieszczenia są blisko terenu, a więc możemy mieć wyjście na ogród oknami balkonowymi praktycznie z każdego pokoju. Kontakt z naturą to ewidentny plus.

Projekty nowoczesnych domów z poddaszem to również propozycja, która w trakcie realizacji wypada korzystnie finansowo, pod warunkiem że mają jak najbardziej kompaktową sylwetkę. Ich zwarta bryła skutkuje doskonałym stosunkiem kubatury, którą musimy ogrzewać do wielkości przegród zewnętrznych, co ma wpływ na koszty późniejszej eksploatacji domu. Podział wnętrza na dwie kondygnacje sprzyja też funkcjonalnemu wyodrębnieniu na parterze strefy dziennej i nocnej na poddaszu, a więc układowi, który jest najbardziej praktyczny i pożądany. Propozycje gotowych projektów oferowane w tym serwisie cechują się też nowocześnie zaprojektowanymi wnętrzami, które zobaczyć można na wizualizacjach wykonanych do znaczącej części projektów. Na uwagę zasługują te zaplanowane najbardziej z rozmachem, z wysokimi pokojami dziennymi z antresolą, albo z widocznymi elementami więźby.

Nowoczesny klimat można więc osiągnąć budując zarówno dom parterowy, jak i z poddaszem. Posiadamy ciekawe projekty domów nowoczesnych nawet z kopertowymi dachami, które mogą wydawać się typowe dla bardziej klasycczych budynków. Diabeł tkwi często w szczegółach, detale odpowiadają także mocno za efekt finalny domu, nie tylko ogólna forma.

Czy gotowe projekty domów można jeszcze dopasować do naszych wymagań?

Oczywiście że tak, więc nie martwmy się, jeżeli nie znajdziemy naszego gotowego projektu wymarzonego nowoczesnego domu spełniającego w 100% założenia. Każde typowe opracowanie, które powstało bez uwzględnienia specyfiki konkretnej lokalizacj wymaga adaptacji do warunków lokalnych. Na tym etapie możemy przekazać architektowi adaptującemu nasz projekt listę uwag i życzeń. Żeby jednak uchronić się przed ewentualnymi trudnościami i niepożądanym wzrostem kosztów, koniecznie przeczytajmy poniższe uwagi, które pozwolą wstępnie ocenić, czy planowane modyfikacje w projekcie domu będą tanie i łatwe do wprowadzenia.

1. Zmiana wymiarów zewnętrzych domu jednorodzinnego - może być prosta do realizacji tylko pod warunkiem, że nie zmienia rozpiętości więźby oraz stropów. To samo tyczy się zmiany przebiegu ścian wewnętrznych, te działowe możemy w gotowym projekcie bez ograniczeń przesuwać, ale korekta nośnych to już trudniejsze zadanie.

2. Bez problemu możemy też modyfikować otwory okienne i zmieniać funkcję pomieszczeń, jeżeli nie skutkują rewolucją w instalacjach wewnętrznych domu, a więc z garażu łatwo zrobimy pokój, ale przestawienie łazienki na drugi koniec domu to już zupełnie inna para kaloszy ;-)

3. Zmiana wykończenia elewacji, materiałów do budowy ścian, pokrycia dachowego, uzupełnienia instalacji wewnętrznych o bardziej nowoczesne technologie to też żaden problem i niewielkie dodatkowe koszty przy adaptacji. Jedynie radykalna zmiana technologii budowy, na przykład na szkieletową, albo z wiązarami dachowymi zamiast krokwi będzie wymagała większego nakładu pracy.

4. Częstym pomysłem na zmianę jest podniesienie ścianki kolankowej w domu z poddaszem. Jeżeli podnosimy cały dach, to nie jest to trudny zabieg - należy jedynie pamiętać, że do góry wędrują dolne krawędzie okien połaciowych, a cały dom zmienia proporcje. Zalecamy więc odrobinę rozwagi przy tego typu korekcie projektu.

Jak wybrać gotowy projekt domu jednorodzinnego pasujący do naszej działki?

W celu ułatwienia tego procesu i uniknięcia zakupu gotowego projektu, którego nie będziemy mogli zrealizować spróbujemy stworzyć algorytm postępowania:

- zaopatrzmy się na początku w porządną mapę opiniodawczą, albo nawet do celów projektowych oraz sprawdźmy wymiary działki, przebieg sieci uzbrojenia podziemnego i linie napowietrzne, a także przeczytajmy zapisy planu miejscowego które pokażą, jakie parametry będzie musiał mieć budynek, czyli powierzchnię zabudowy, wysokość do kalenicy, ilość kondygnacji, kąt dachu, przebieg obowiązującej lub nieprzekraczalnej linii zabudowy etc.

- jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań projektu koniecznie zróbmy wizję lokalną na działce, ze zwróceniem uwagi na sąsiednią zabudowę, drzewostan oraz generalnie jakie mamy widoki i orientację terenu pod dom względem stron świata.

- uzbrojeni w tą wiedzę możemy nakreślić program funkcjonalny domu, wielkość i ilość pomieszczeń i na stronach pracowni specjalizujących się w gotowych projektach domów spróbujmy wyszukać przynajmniej kilku finalistów konkursu na nasz przyszły dom. Oprócz zadania parametrów wielkościowych wysortować też możemy domy w stylu nowoczesnym, albo typu stodoła czy bungalow, ale pamiętajmy, że w prosty sposób będziemy mogli zmienić materiały wykończeniowe, a więc i styl architektoniczny, ale parametry wielkościowe budynku już niekoniecznie.

- mając wybrany już wstępnie gotowy projekt domu jednorodzinnego warto spróbować sobie go zwizualizować na posiadanej działce. Mamy na myśli wizualizację przy użyciu naszej wyobraźni, wspomagając się chociażby amatorskim wytyczeniem jego obrysu w terenie. Potraktujmy to jako atrakcję podczas jednej z wycieczek na działkę, która jednocześnie może odrobinę zweryfikować dokonany wybór domu, gdy wykonamy taką konfrontację na placu budowy.

O czym warto porozmawiać z architektem adaptującym projekty gotowe?

Nawet jeszcze przed finałem naszych poszukiwań, czyli zakupem projektu gotowego domu, warto jest skonsultować nasz wybór z potencjalnym adaptującym, który jeszcze raz okiem fachowca sprawdzi zgodność wyboru z planem zagospodarowania przestrzennego oraz wypowie się na temat ewentualnych zmian w dokumentacji. Nie kierujmy się tylko i wyłącznie kryterium ceny usługi, bo adaptacja gotowego projektu domu jednorodzinnego to nie tylko mechaniczne dokonanie korekt w dokumentacji zgodnie z wytycznymi inwestora, ale przede wszystkim kompleksowa usługa polegająca na przygotowaniu wszystkich wymaganych uzgodnień i dokumentów, bez których niemożliwe będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.

Najlepszym rozwiązaniem jest powierzyć adaptację fachowcowi, który się w nich specjalizuje. Jeżeli jeszcze ma doświadczenie w uzyskiwaniu pozwoleń na budowę i nadzorach dokładnie na naszym terenie, to najpewniej ma też rozeznanie w kwestii warunków gruntowych i innych uwarunkowaniach lokalnych, o których wiedza może znakomicie ułatwić nie tylko proces budowy, ale pozwoli także na optymalne umieszczenie domu na naszej działce.

Mimo że na pewno wnikliwie przeanalizowaliśmy wcześniej może i setki projektów i mamy w ręku ten jedyny, to bądźmy otwarci na ewentualne sugestie i opinie architekta w kwestiach planowanych zmian. Nie zawsze dysponujemy odpowiednią wiedzą z zakresu budownictwa, a i nasze pomysły mające w założeniu poprawić funkcjonalność wnętrza muszą być też w pełni trafione. Dlatego korzystne będzie poddanie ich konstruktywnej krytyce osoby trzeciej - specjaliście. Jego fachowe i obiektywne spojrzenie może uchronić nas przed wieloma błędami w funkcji domu, czasami już nie do naprawienia później. W każdym wypadku niezbędna jest jednak inwestorowi (i jego rodzinie) też pewna doza stanowczości i zdolności obrony własnych pomysłów. Nikt bowiem lepiej niż my sami nie zna naszych potrzeb, a fachowcy są cenni jeżeli je uzupełniają oraz wzbogacają o aspekty fachowe, których możemy nie być świadomi nie mając dużego doświadczenia w branży.

Projekty domów jednorodzinnych z fantazją? Mamy też takie.

Obecnie oferowane katalogowe projekty domów jednorodzinnych to zupełnie inna liga niż zbiór tak naprawdę kilku projektów dostępnych jedynie w paru wariantach, które można było kupić w poprzedniej epoce, czyli w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i wcześniej. Zgodnie z jedynie słuszną ówczesną linią, najwłaściwsze miało być to, żeby każdy rodak, który już 'musiał' mieszkać nie w uroczym pudełku swego mieszkanka w wielkiej płycie, tylko w wolnostojącym lub bliźniaczym domu jednorodzinnym, także i to lokum miał jak najbardziej znormalizowane - czytaj: by każdy dom wyglądał praktycznie tak samo. Następnym gwoździem do tej przysłowiowej trumny nie tak wcale dawnego budownictwa jednorodzinnego były niesamowite trudności w zdobyciu jakichkolwiek materiałów budowlanych, a więc koszmar inwestora był pratycznie dość kompletny. Te nostalgiczne, ale mało optymistyczne wspominki dedykujemy po trosze obecnej młodzieży, która świat PRL-u zna jedynie z filmów oraz często mało obiektywnych wspomnień i wśród której moda na stylistykę lat siedemdziesiątych jest nawet dość trendy. Otóż zdarzały się także i unas skarby designu i dobre projekty w tamtych czasach, ale niestety najczęściej zamiast złota i perełek z owego okresu pozostał nam jedynie tombak i szkiełka, do tego porysowane i z płytą wiórową widoczną w miejscach, gdzie złota farba się dawno złuszczyła.

Do dyspozycji inwestorów są teraz oprócz oczywiście rzeszy wykwalifikowanych architektów, u których można zamówić projekt indywidualny, także z grubsza licząc idące w dziesiątki tysięcy projekty domów jednorodzinnych z kilkudziesięciu doświadczonych, można rzec pierwszoligowych pracowni architektonicznych. Fantazja architektów nie zna granic - w katalogach można wybierać wśród domów jednorodzinnych o niecodziennych często formach, a dla zachowawczych też znajdą się bardziej tradycyjne projekty z trochę może mniejszym 'biglem', ale zawsze bezbłędne funkcjonalnie i nowoczesne. Zapraszamy też do poszukiwań właśnie takich najciekawszych przykładów domów na stronach naszego serwisu.