Projekty domów do 120m2

Kategoria „Projekty domów do 120m2” prezentuje szeroki wybór domów zarówno parterowych jak i piętrowych, w których optymalnie zaplanowane kondygnacje powinny spełnić oczekiwania przyszłych inwestorów. Domy te, pomimo powierzchni użytkowej do 120m2 (plus ewentualny garaż) są pełnowartościowymi projektami, posiadającymi wszelkie niezbędne pomieszczenia. Niewielka powierzchnia użytkowa wynika przeważnie z nieznacznego zmniejszenia wszystkich pomieszczeń, a czasem również z rezygnacji z części sypialni. Pomimo, iż np. salon z kuchnią mogą być tu mniejsze niż w wypadku domu o powierzchni np. 150m2, zadbaliśmy o to, aby były one zaplanowane tak, aby cała rodzina mogła z nich komfortowo korzystać. Warto podkreślić, że w niektórych projektach udało się zmieścić 4 sypialnie (np. Aroma) – nawet dla większej ilości domowników (np. dwoje rodziców i trójka dzieci) domek taki będzie w zupełności
wystarczający. Miłośnicy współczesnych rozwiązań znajdą tu budynki z nowoczesnymi drewnianymi panelami elewacyjnymi, dużymi oknami, czy szklanymi balustradami (np. Asana, Fuksja, Joga). Również zwolennicy bardziej tradycyjnej architektury mogą wyszukać domy takie jak Bella, Orzech, Roma, w których wygląd zewnętrzny oraz układ funkcjonalny poprzez swoją uniwersalność dopasują się do wielu warunków stawianych zarówno przez inwestorów jak i urzędy. Spora część domów w tej kategorii ma garaż zaprojektowany w bryle budynku, dzięki czemu powierzchnia zabudowy jest mniejsza i daje większe możliwości dogodnej lokalizacji na działce, natomiast dobrze zaprojektowany schemat funkcjonalny zapewnia komfort wszystkim domownikom. W tej grupie domów nie zabranie też budynków bez garaży czy z garażem przy bocznej ścianie.
Domy do 120m2 nie są duże, w większości posiadają dwuspadowy dach, nieskomplikowaną konstrukcję oraz prostą bryłę, co oczywiście korzystnie wpływa na ekonomiczny aspekt inwestycji zarówno podczas samej budowy, jak i późniejszej eksploatacji. Wybór takiego projektu jest więc bardzo rozsądny zwłaszcza, iż ilość domowników na przestrzeni lat może się zmienić. Dzieci dorastają, zakładają własne rodziny, a wówczas ‘hektary’ powierzchni, z których nikt nie korzysta, będą stały puste. Może być również oczywiście odwrotnie –spodziewamy się, iż rodzina będzie bardziej liczna za parę lat. Warto wziąć więc pod uwagę nie tylko to, ile osób domek służył będzie obecnie, ale również za te 10-20 lat. Wierzymy jednak, że 120m2 odpowiednio rozplanowane to może być wystarczająco duża powierzchnia, aby kilkuosobowa rodzina mogła z niej komfortowo korzystać. Zapraszamy do obejrzenia kategorii domów do 120m2.