Projekty domów letniskowych

Domy letniskowe, w odróżnieniu od całorocznych, buduje się z myślą o ich okresowym użytkowaniu – głównie w okresie letnim. Taką inwestycję przeprowadzić możemy, kupując działkę w rejonie, który odpowiada nam np. pod względem klimatu, krajobrazów czy innych atrakcji. Może to być miejsce, w którym od wiosny do późnej jesieni planujemy spędzać weekendy z najbliższymi, lub domek w którym przez kilka tygodni możemy popracować z dala od zgiełku miasta. Tak naprawdę na funkcję domku letniskowego możemy wybrać dowolny projekt, jednak ze względu na fakt, iż będzie on w użyciu jedynie okresowo, najlepiej chyba sprawdzą się małe domki. Dobrym wyborem będzie więc parterówka lub któryś z mniejszych domów z poddaszem. Mamy ponadto w ofercie projekty domów letniskowych, sprzedawanych jako budynki gospodarcze.

Domy letniskowe na zgłoszenie, do 35m2 powierzchni zabudowy.

Dzięki temu, że mają powierzchnię zabudowy poniżej 35m2 i wszystkie pomieszczenia znajdujące się w poziomie parteru, pozwolenie na budowę nie jest w ich wypadku niezbędne. Domki te mają niewielką powierzchnię użytkową (poniżej 30m2) i ich wnętrza zaprojektowane są jako jedna przestrzeń, z wydzielonym aneksem kuchennym i niewielkim wc z kabiną prysznicową. W niektórych projektach domków wydzielono dodatkowo drugie, mniejsze pomieszczenie. Budynki te świetnie sprawdzą się na funkcję domów letniskowych, warto jednak podkreślić, iż posiadają one ściany dwuwarstwowe (ocieplone styropianem) oraz ogrzewanie elektryczne, można je również ogrzewać kominkiem. Domek sprawdzi się więc również przy mniej sprzyjającej aurze. Atutem domków jest niewielki koszt ich realizacji oraz szeroki wybór stylistyki.

Projekt domu letniskowego bez pozwolenia, ale o indywidualnym niepowtarzalnym charakterze.

Częstym motywem są elementy drewniane – zarówno w formie okładzin elewacyjnych, jak i widocznych elementów więźby dachowej. Drewno jest materiałem znakomicie wpasowującym się w naturalny krajobraz, domek będzie więc atrakcyjnie wyglądał w otoczeniu zieleni. Co również ważne, domki posiadają przeważnie werandę lub zadaszony taras, co sprzyja spędzaniu miło czasu w gronie najbliższych na łonie natury. Dodatkowym atutem w niektórych projektach jest kominek z paleniskiem zewnętrznym. Część spośród tych projektów domów letniskowych przewiduje okiennice, zabezpieczające okna na czas naszej nieobecności. Warto zapoznać się z różnorodnymi wariantami domków letniskowych naszej pracowni i wybrać projekt, który najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom.