Projekty bliźniaków

Projekty bliźniaków dla deweloperów i nie tylko

Bliźniaki, czyli domy mieszkalne w zabudowie bliźniaczej, to popularny wybór zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i deweloperów realizujących większe osiedla. Taki typ zabudowy zapewnia stosunkowo dużą niezależność (sąsiada mamy tylko z jednej strony), jednocześnie ma sporo zalet. Projekty bliźniaków nie wymagają tak szerokiej działki, jak w przypadku samodzielnych budynków o takiej samej powierzchni. Jest tak, ponieważ dom wolnostojący sytuować można nie bliżej, niż w odległości 4m od granicy działki. Wspólna ściana w granicy działki w wypadku bliźniaka jest więc sporą oszczędnością miejsca. Projekty domów bliźniaczych mają następną ważną zaletę i jest nią energooszczędność. Wspólna ściana z sąsiadem to mniejsze koszty związane z ogrzewaniem domu. W tym wypadku, zabudowa szeregowa wypada oczywiście jeszcze korzystniej.

Projekt bliźniaka dwulokalowego

Projekty domów bliźniaków posiadają podwójną ścianę pomiędzy segmentami, z zachowaną odpowiednią dylatacją. Często takie projekty realizowane są jako domy jednorodzinne dwulokalowe, bez problemu możemy wystawić zgodę na taką zmianę. Popularny i lubiany domek Aviator 4 oraz projekt bliźniaka Pionier 3 dostępne są w dwóch wersjach – jako oddzielny segment domu bliźniaczego oraz jako dom dwulokalowy, z dwoma segmentami na jednej dokumentacji. Domy bliźniacze posiadają często dach dwuspadowy, usytuowany kalenicą równolegle do frontu działki – jest to popularne rozwiązanie w wypadku tego typu zabudowy. Dla urozmaicenia, w domach bliźniaczych projektuje się wtedy zwykle lukarny lub szczyt (jak w projekcie BELLA 2). Projekt domu bliźniaczego Pionier jest natomiast zaprojektowany nieco inaczej – segmenty są tu połączone garażami, bryła główna zaś usytuowana szczytem do frontu działki.

Funkcjonalne projekty domów bliźniaczych odpowiednie na wąską działkę

Nasze projekty są przygotowywane z dbałością o optymalne rozmieszczenie funkcjonalne pomieszczeń w domu, który ma istotne ograniczenia z uwagi na wąską działkę i będącym budynkiem z jedną ścianą ślepą, bez okien. Często więc przy ścianie łączącej segmenty ulokowane są – w miarę możliwości - te pomieszczenia, w których ewentualne dźwięki dochodzące z sąsiedniego segmentu nie będą tak dużym problemem – garaż, łazienka, kuchnia lub pomieszczenie gospodarcze. W kategorii domów bliźniaczych znajdziecie Państwo różnorodne stylistycznie projekty – zarówno ultranowoczesne, jak i nieco bardziej tradycyjne. Przed zakupem projektu warto oczywiście zapoznać się z warunkami zabudowy oraz stylistyką budynków w otoczeniu miejsca, w którym mamy zamiar budować naszego bliźniaka. W razie wątpliwości, chętnie udostępnimy rysunki szczegółowe do projektu, który Państwa zainteresuje lub spróbujemy coś doradzić.