Projekty domów nowoczesnych

Przedstawiamy współczesne projekty nowoczesnych domów z kolekcji Quattro.

Projekty domów zmieniają się z czasem i oprócz aktualizacji do obowiązujących w budownictwie norm, uwzględniają zastosowanie nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych, a także nowe trendy w projektowaniu budynków jednorodzinnych. Nowoczesne domy mają wnętrza z dużą, otwartą przestrzenią, obejmującą przestronny salon z jadalnią oraz z otwartą kuchnią z barem lub wyspą. Również z zewnątrz zadbano o współczesny charakter. Elewacje to przede wszystkim rezygnacja ze zbędnych detali, jak obramienia okienne, wszelkiego rodzaju gzymsy, pilastry, podziały okienne, szprosy itp. W taką stylistykę wpasowują się najlepiej proste okna i rezygnacja z łukowych nadproży, unika się już podkreślania narożników (np. poprzez obłożenie ich dodatkową warstwą styropianu), czy kolumn poszerzanych ku dołowi i innych podobnych form architektonicznych.
Projekt domu nowoczesnego z naszej oferty może posiadać oprócz cech typowo właściwych dla ultranowoczesnych domów, także i nawiązania do tradycji, ale zawsze będą to znane już od lat elementy zinterpretowane na wskroś współcześnie. Taki zabieg może również dać ciekawy rezultat. Bardzo nowoczesne budynki posiadają przede wszystkim prostą formę, której ozdobą mogą być na przykład ciekawie zastosowane materiały elewacyjne. Często są to płytki elewacyjne kamienne lub klinkierowe, albo drewno. Również wprowadzenie kilku kolorów tynku może dać ciekawy rezultat. Dominującą barwą zazwyczaj jest biel, dopełniona odcieniami szarości, nierzadko przełamana również akcentem w postaci bardzo intensywnego dodatkowego koloru. Oprócz tworzenie kompozycji z różnorodnych materiałów, na elewacjach widoczne są też podziały wykonane subtelnymi liniami przeżłobień lub uskoków płaszczyzn.
Wszelkiego rodzaju elementy szklane, jak balustrady okalające balkony i tarasy czy daszki ponad wejściem również dobrze pasują do takiej stylistyki. Nowoczesne budynki posiadają najczęściej dachy bez okapów i wysunięte ponad połacie ściany szczytowe. Do tego oświetlenie pomieszczeń na poddaszu zapewnione jest albo przez zastosowanie okien połaciowych pojedynczych lub łączonych w zespołach, albo przez okna umieszczone w prostokątnych lukarnach. Nie tylko więc domy z płaskim dachem może charakteryzować nowoczesny wygląd, też na terenach z planem miejscowym wymagającym dachów stromych możemy wybudować na wskroś nowoczesny budynek. Nierzadko projektujemy również ramy jako dodatkowy element na fasadzie, dzięki któremu można uzyskać spektakularne, awangardowe efekty i ze zwykłego domku uczynić bardzo ciekawy obiekt wyróżniający się w otoczeniu.

Projekt domu nowoczesnego do 150m2.

Taka powierzchnia użytkowa domu do 150m2 pozwoli na zmieszczenie wszystkich pomieszczeń potrzebnych do spełnienia potrzeb co najmniej czteroosobowej rodziny. W przypadku domów dwukondygnacyjnych, w przyziemiu zawsze mamy strefę dzienną i nocną na górnej kondygnacji. O ile wygląd domów nowoczesnych z zewnątrz różnić się może diametralnie od tych klasycznych, o tyle same ich schematy funkcjonalne będą podobne. Różnice są widoczne dopiero w zaprojektowaniu poszczególnych stref, ale nie w samym ich rozmieszczeniu. Mając na przykład więcej niż jedną łazienkę, można przyporządkować jedną z nich do sypialni głównej, a nawet połączyć razem z garderobą i w ten sposób uzyskać większą przestrzeń ułatwiającą dobór elementów stroju i stylizację nie tylko na przyjęcia sylwestrowe, ale także na co dzień.

Domy nowoczesne z dużym salonem.

Duży pokój dzienny to niezaprzeczalnie znak rozpoznawczy tych domów, który jednocześnie stanie się na pewno centrum życia domowników. Nie trzeba ograniczać się jedynie do wstawienia kompletu wypoczynkowego i telewizora, ale można popuścić też wodze fantazji i przewidzieć dodatkowe funkcje, które uatrakcyjnią strefę dzienną. Jeżeli marzymy o wydzielonym aneksie na kino domowe, o wstawieniu stołu bilardowego, barze z hokerami pomiędzy kuchnią a salonem, albo o wnęce bibliotecznej z wygodnym fotelem przy oknie, to wszystkie te marzenia, może nie jednocześnie, możemy spełnić we własnym domu. Katalogowe projekty nie muszą oczywiście mieć tak opisanych części salonu, wystarczy jeżeli w jego kształcie dostrzeżemy potencjał na łatwe zaadaptowanie na wymarzoną funkcję. Zawsze możemy się tutaj wspomóc też fachowym doradztwem architekta wnętrz.

Projekty nowoczesnych domów z dużymi oknami.

Duże formaty okien zapewniają piękne doświetlenie wszystkim pomieszczeniom, a widne wnętrza sprawiają zaś wrażenie bardziej przestronnych. Dlatego też nie ma nowoczesnego projektu domu bez większych przeszkleń, pozbawionych podziałów. Szczególnie lubiane są rozwiązania z narożnymi oknami, w wersji high tech bez narożnego słupa (drogo!), albo ze słupkiem. Doskonałym pomysłem są też projekty z przesuwnymi oknami, najczęściej w systemie zwanym HS, czyli ze skrzydłem typowo przesuwnym, a nie jak dotychczas uchylno-przesuwnym. Są trwalsze i dłużej będą bezawaryjnie służyć, a także umożliwiają montaż o wiele większych skrzydeł. Mając w pomieszczeniu możliwość otworzenia chociażby jednego takiego dużego elementu, można pozostałe przeszklenia wykonać już jako stałe, co pozwoli zaoszczędzić nieco środków, a użytkowo nie będzie żadnym minusem.

Dom nowoczesny bez garażu.

Mimo że obecnie prawie każda rodzina posiada co najmniej jedno auto, a powoli dwa samochody stają się normą, to jednak część inwestorów decyduje się jednak na domy nowoczesne bez garażu. Nie znaczy to wcale, że trzeba będzie koniecznie obejść się bez niego, ale taki wybór podyktowany jest najczęściej ograniczonym budżetem. Przy tym zawsze można będzie garaż dobudować na działce w formie wolnostojącej, jeżeli tylko zostawiona będzie na ten cel odpowiednia ilość miejsca. Niektóre projekty mają 2 wersje, z garażem i bez, i na ich przykładzie można też zobaczyć, jak będzie mogło wyglądać etapowanie inwestycji, jeżeli najpierw wybudujemy dom bez garażu, a po pewnym czasie go dobudujemy. Trzecim rozwiązaniem są projekty nowoczesnych domów z wiatą garażową. Co prawda nie możemy schować samochody w ogrzewanym pomieszczeniu, ale za to koszty jej budowy i utrzymania są przez to znacznie niższe.

Projekty domów nowoczesnych z garażem dwustanowiskowym.

Te większe domy zwykle mają już zaprojektowany garaż dwustanowiskowy. W przypadku projektów, w których jest on dostawiony z boku i nie jest dość duży, aby zmieścić w nim dwa auta, w prosty sposób można go poszerzyć na etapie adaptacji. Jest to szczególnie łatwe, gdy pokrywa go dach płaski, albo wyodrębniony dwuspadowy i poszerzamy go bez zmiany rozpiętości elementów konstrukcyjnych, a tylko je multiplikując. Wszystkie nasze propozycje domów tego typu znaleźć można korzystając z opcji wyszukiwania zaawansowanego dostępnych pod górnym menu.