Domy tanie w budowie

Wśród propozycji domów tanich w budowie na stronie Quattro znajdziecie Państwo projekty, których wykonanie nie pochłonie zbyt wygórowanych kwot. Wszystkie nasze domki projektowane są z myślą o możliwie jak najtańszej ich realizacji. Dotyczy to doboru materiałów budowlanych - ściany wykonane są z gazobetonu z dociepleniem, więźba dachowa jest drewniana, sufit podwieszony bezpośrednio do niej w wypadku parterówek lub strop nośny (Teriva lub drewniany) w wypadku domów z piętrem. Przy redukowaniu kosztów ważne są również rozwiązania funkcjonalne, jakie znajdziemy w poszczególnych propozycjach- przykładem jest tu choćby ulokowanie części pomieszczeń pod skosami na piętrze czy zaprojektowanie otwartej przestrzeni na parterze, obejmującej część dzienną i kuchnię (wymagana jest wówczas zwykle mniejsza powierzchna, niż gdy pomieszczenia te są oddzielone).
Ważne jest również to, aby bryła domu była możliwie jak najbardziej zwarta i prosta- jeśli możemy, zrezygnujmy z wszelkich wykuszy, podcieni, lukarn czy innych podobnych elementów. Nie bez znaczenia jest również oczywiście wielkość domu. Każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej to oczywiście kilka tysięcy złotych więcej. Dlatego też warto zastanowić się dokładnie jeszcze przed wyborem projektu, jaki metraż byłby dla nas satysfakcjonujący, a jednocześnie umożliwiłby zmieszczenie się w kwocie maksymalnej, której wolimy nie przekroczyć. Nie ma uniwersalnych reguł i z pewnością najbardziej miarodajne będą informacje zawarte w kosztorysie, jednak można określić pewien typ domku, który powinno udać się wybudować tanio. W takim domu powierzchnia użytkowa wyniesie około 100m2, garaż będzie wbudowany w bryłę.
Na użytkowym poddaszu znajdą się 2-3 sypialnie pod dwuspadowym dachem. Warto zaznaczyć jednak, iż bardzo tanio można wybudować również niewielkie domy parterowe (np. domek Delicja). Aby wyselekcjonować te faktycznie najtańsze domy, najlepiej porównać kosztorysy, jeśli tylko są one dostępne. Zawarte w nich kwoty dotyczą stanu surowego zamkniętego netto. Jest to około 50% kosztów całości inwestycji. Porównując kosztorysy, możemy zorientować się, które projekty faktycznie uda się wybudować najtaniej. Jeśli dla wybranego przez Państwa projektu nie ma jeszcze przygotowanego kosztorysu, wówczas zachęcamy do skontaktowania się z nami. Postaramy się na podstawie podobnych projektów określić, ile orientacyjnie mógłby wynieść koszt budowy danego domu. Zachęcamy do przyjrzenia się projektom w kategorii Domy tanie w budowie ;).