Projekty domów z gabinetem na parterze

W kategorii projektów domów z gabinetem na parterze znalazły się propozycje domów o dość popularnym wśród klientów schemacie funkcjonalnym zaprojektowanym na kondygnacji przyziemnej. Charakterystyczny jest tu dodatkowy pokój. Został on tu nazwany gabinetem, jednak jego przeznaczenie może być tak naprawdę zupełnie dowolne. Taki pokój świetnie sprawdzi się jako gościnny zwłaszcza, jeśli na parterze znajduje się również łazienka. Zapewnimy wówczas dodatkowemu, tymczasowemu lokatorowi suwerenność i wygodę, a nam – nienaruszoną prywatność, zwłaszcza, jeśli pozostałe sypialnie ulokowane są w obrębie użytkowego poddasza. Popularnym rozwiązaniem jest również nadanie takiemu dodatkowemu pokojowi funkcji pomieszczenia z kinem domowym lub miejsca na hobby. Jeśli naszą pasją jest np. malarstwo lub majsterkowanie, utrzymanie czystego otoczenia jest praktycznie niemożliwe
- osobne pomieszczenie jest więc więcej niż wskazane. Często poszukujemy przecież właśnie takiego kącika, gdzie można w odosobnieniu i spokoju zająć się czymś. Najczęstszym rozwiązaniem jest tradycyjny układ z salonem, jadalnią i kuchnią zlokalizowanymi w jednej części domu natomiast gabinet, łazienka i pomieszczenie gospodarcze znajdują się po przeciwnej stronie, niejednokrotnie sąsiadując z garażem. Dodatkowy pokój na parterze może być również atrakcyjną sypialnią z wyjściem na ogród jak np. w projekcie Gradient, czy też Amalfi 2 gdzie przestronny, widny pokój z dużym oknem balkonowym ma własną łazienkę. Takie rozwiązanie jest idealne gdy w domu mieszka rodzina wielopokoleniowa. Dla starszych osób pokój z łazienką na parterze, gdzie nie trzeba pokonywać schodów to z pewnością duża wygoda.
Często z resztą nasi inwestorzy poszukują właśnie projektu z dodatkowym pokojem na parterze, ponieważ mają na uwadze również własną wygodę i kondycję za parędziesiąt lat, kiedy to pokonywanie schodów po kilka czy kilkadziesiąt razy dziennie może być dla nich kłopotliwe. Schemat ten wymaga jednak drugiej ogólnodostępnej łazienki. Pokój – ekstra zlokalizowany na poziomie parteru może stanowić również doskonałe miejsce przeznaczone na pracownię albo domową biblioteką z mnóstwem regałów i zacisznym kącikiem do czytania. Wszystko zależy od możliwości, potrzeb oraz indywidualnych upodobań mieszkańców. Dobrze dobrany dom o przemyślanym układzie funkcjonalnym zapewni komfortowe użytkowanie na długie lata. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą ofertą bardzo funkcjonalnych domów z gabinetem na parterze.