Nowoczesne domy STODOŁY

Wybrane projekty nowoczesnych domów - współczesnej stodoły. Charakterystyczne, proste bryły jednorodzinnych budynków parterowych i z poddaszem użytkowym, zawsze z dachem dwuspadowym, gwarantującym niskie koszty budowy. Purystyczna, oszczędna stylizacja, duże przeszklenia to ich typowe cechy. Posiadamy wiele ich wariantów, z garażami oraz bez. Nowoczesne projekty stodoły mieszkalnej są niezwykle tanie w budowie z uwagi na nieskomplikowaną konstrukcję oraz brak jakichkolwiek skomplikowanych elementów, które mogłyby utrudniać lub wydłużać ich realizację. Bezkonkurencyjne cenowo będą tu projekty małych parterowych stodół bez stropu. Wszystkie nasze nowoczesne domy stodoły mają jedną wspólną cechę: doskonale doświetlone przestronne wnętrza, często ze strefą dzienną o większej wysokości niż standardowa.

Nowoczesne projekty stodoły coraz bardziej popularne wśród inwestorów - dlaczego?

Jest kilka powodów, dlaczego nowoczesne projekty stodoły wkradły się ostatnio w łaski inwestorów. Są bardzo trafną odpowiedzią na zapotrzebowanie na domy o bardzo współczesnej stylistyce i jednocześnie nieskomplikowane i oszczędne w formie, a przy tym tanie w realizacji. Nowoczesne domy - stodoły trafiły tutaj idealnie w punkt - stanową doskonałą przeciwwagę dla popularnych jeszcze przed kilkunastu laty bardziej zachowawczych projektów domów i spełniają wymagania nowego pokolenia inwestorów i ich marzenia o nowoczesnym domu zupełnie innym, niż ten który wybraliby ich rodzice.

Jeżeli stodoła, to oczywiście tylko z dachem dwuspadowym.

Tak jak to jest w protoplaście tego typu domu, a więc w znanym z zabudowy zagrodowej budynku służącym do magazynowania m.inn. siana, jedyna słuszna forma przekrycia to symetryczne dwupołaciowe. Oprócz ważnego faktu, że taki dach będzie najprostszy, a więc też najtańszy do wykonania, to też nowoczesny dom stodoła z poddaszem użytkowym zaoferuje pod nim do dyspozycji największą ilość metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Projekt stodoły w parterowym wariancie pozwoli na uniknięcie dla odmiany nadmiernej ilości podpór pośrednich, co także oszczędzi nam znaczną kwotę w budżecie.

Najważnejsze plusy domu typu stodoła.

Warto wymienić chociażby kilka zalet tego prostego, nowoczesnego budynku. Projekt domu stodoła to na pewno prosta forma skutkująca niskimi kosztami budowy i krótszym czasem realizacji. Na nieskomplikowanym, prostokątnym rzucie naszej stodoły można bezbłędnie i jednocześnie elastycznie rozplanować też wszystkie funkcje, zgodnie z wymaganiami inwestora. Tak długo, jak jest to relatywnie nowy koncept domu, możemy się w pozbawiony nadmiernych ekstrawagancji sposób trochę się wyróżnić z konserwatywnego otoczenia decydując się właśnie na wybór domu w stylistyce stodoły.

Nowoczesna propozycja projektu stodoła, od czego zależą koszty jej budowy?.

Wartość wszystkich prac budowlanych dla lokalizacji nie wymagającej np. szczególnie skomplikowanego fundamentowania będzie utrzymywać się w okolicach najniższych wartości za wybudowanie m2 powierzchni o ile nie zaplanujemy montażu z wyższej półki cenowej elementów instalacji wewnętrznych a także materiałów wykończeniowych w środku oraz fasad budynku. Pochylmy się zwłaszcza nad instalacjami wewnętrznymi, gdyż nie zawsze celowy będzie zakup najdroższych urządzeń. Najczęściej już te ze średniej półki mają odpowiednią trwałość, a przy wyższych modelach plusem może być jedynie nieznacznie łatwiejsza obsługa, albo niekonieczne opcje dodatkowe. Szerokim tematem będzie wybór zwłaszcza materiału na elewację naszej stodoły.

Jak najsensowniej wykończyć swój nowoczesny dom - stodołę z zewnątrz?

Najbardziej oczywistym pomysłem wydaje się deskowanie drewniane, ale nie musi być to jedyny możliwy sposób. Przy deskowaniu trzeba koniecznie pamiętać, że nawet nowoczesna fasada stodoły z drewna egzotycznego wymaga konserwacji i każda tego typu będzie się naturalnie starzeć. Nie wszyscy inwestorzy zaakceptują szare drewno w naturalnym kolorze, albo będą w stanie co kilka lat odnawiać powłokę lakierniczą. Najtrwalszym materiałem do wykończenia domu typu stodoła z zewnątrz wydają się płytki klinkierowe i kilka tego typu projektów mamy też w swojej ofercie. Udanym kompromisem może okazać się jednak połączenie dwóch materiałów, a więc na przykład najtańszych w realizacji tynków strukturalnych oraz na fragmentach ścian pionowego deskowania lub płytek.