Projekty domów z poddaszem

Domy wolnostojące z zaprojektowanym poddaszem użytkowym są niezwykle popularnym wyborem w naszym kraju. Mają one również opinię najbardziej ekonomicznego typu zabudowy jednorodzinnej. Ich bryła jest zazwyczaj bardziej zwarta, niż w wypadku domów parterowych. W rezultacie koszt budowy wychodzi zazwyczaj porównywalny lub nieco niższy, niż porterówek o podobnej powierzchni użytkowej. Jeśli wybierzemy dom z prostym, dwuspadowym dachem, to możemy spodziewać się, że również koszty eksploatacji będą możliwie najniższe. Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem, możemy rozważyć zakup nieco większego domu z dachem czterospadowym, z reprezentacyjnymi lukarnami i balkonami. Pod względem architektury domy te mogą znacząco różnić się od siebie (formą dachu, ilością stanowisk garażowych, kubaturą, stylistyką elewacji itp.).
Funkcjonalnie, w większości domów powtarza się jednak podział na strefę dzienną na parterze i nocną na poddaszu. W salonie projektowane są zwykle duże okna wychodzące na taras / ogród. Przy pokojach sypialnych na piętrze w wielu przypadkach uwzględniane są balkony lub tarasy. Często oczywiście, jeśli tylko powierzchnia użytkowa na parterze jest wystarczająco duża i na to pozwala, w poziomie przyziemia również projektuje się przynajmniej jedną sypialnię. Jest to dużym udogodnieniem, jeśli w domu mieszkają seniorzy lub osoby z ograniczoną mobilnością. Dodatkowy pokój możemy z powodzeniem wykorzystać również jako gościnny lub gabinet do pracy. Warto również podkreślić, iż domy z piętrem często udaje się zmieścić na dużo mniejszych działkach, niż parterówki o podobnej powierzchni użytkowej.
Posiadamy w ofercie nawet domy pasujące na działki o szerokości poniżej 16m! Sprytnym rozwiązaniem w wypadku wąskiej działki może okazać się wybór domu z garażem w bryle budynku (a nie dostawionym obok). Zazwyczaj, jeśli szerokość działki nas ogranicza, warto skupić się na projektach zwróconych szczytem do frontu działki, gdyż zazwyczaj są one wąskie i długie. W innym wypadku, rozważyć można obrócenie domu na działce o 90 stopni. Ponadto, część z naszych domków z poddaszem dedykowana jest „trudnym” działkom, czyli tym z wjazdem od południa (ewentualnie wschodu lub zachodu). Takie domy posiadają zazwyczaj salon we frontowej części, z wyjściem na taras z boku budynku. Pozwala to na optymalne doświetlenie pokoju dziennego, bez narażenia przy tym prywatności domowników.
Wśród różnorodnych propozycji u nas na stronie z pewnością znajdą Państwo idealny domek dla siebie - zwłaszcza, iż nasze projekty domów z poddaszem użytkowym są bardzo różnorodne zarówno pod względem stylistyki, jak i kubatury, rodzaju dachu itp.